در سال 1346  صنایع سنگ میکا واقع در خیابان فدائیان اسلام کنونی فعالیت خود را آغاز نمود. عمده فعالیت شرکت سنگ میکا فرآوری انواع سنگ‌های ساختمانی از جمله چینی نی‌ریز، قروه و الیگودرز و انواع تراورتن بوده است.

 در سال 1390 با انتقال فعالیت به شهرک صنعتی شمس آباد، شرکتی جدید بنام سنگ کتیبه افرا فعالیت خود را آغاز نمود و با توجه به تجربیات گذشته به سرعت تبدیل به یکی از برترین واحدهای فرآوری سنگ در ایران تبدیل شد.

سنگ کتیبه افرا هم‌اکنون با فرآوری تخصصی انواع سنگ‌های تراورتن در حال حاضر بزرگترین و تخصصی‌‍ترین واحد فرآوری سنگ تراورتن آتشکوه در کشور می‌باشد.

فرآوری سنگ‌های ساختمانی ممتاز، به‌ویژه تراورتن آتشکوه، نیازمند رعایت برخی نکات در پروسه تولید بوده که این موارد به خوبی و با دقت فراوان در سنگ کتیبه افرا دنبال می‌شود. همچنین در مرحله سورتینگ پس از تولید، سنگ‌ها با توجه به مشخصات مختلف از جمله رنگ، طرح و … دسته بندی شده که موجب تحویل سنگی یکنواخت و ثابت به مشتریان محترم می‌شود.

مجموعه عوامل فوق موجب شده تا سنگ کتیبه افرا، به عنوان تأمین کننده سنگ‌ بسیاری از پروژه‌های ساختمانی ممتاز و فاخر کشور و نامی مورد اعتماد در بین مهندسین و کارفرمایان محترم شناخته شود.